Už onedlho bude na svete jedinečný album, do ktorého si môžu nadšenci histórie vkladať rôzne spomienkové predmety z návštevy danej lokality. Predmet, ktorým môže byť aj jednoduchý kamienok, symbolizuje jedinečnosť navštíveného miesta a jeho neopakovateľnú atmosféru.

Práve preto sme sa inšpirovali antickou mytológiou, kde termínom Genius loci bol označovaný duch, ktorý ochraňoval konkrétne miesto. V súčasnosti ním označujeme prostredie alebo priestory, ktoré v človeku vzbudzuje rôzne pocity. Energia, ktorá z nich sála, je vytváraná udalosťami, ktoré sa v nich stali a ľuďmi, ktorí v daných miestach žili. Inak sa cítime na cintoríne, v opustenom starom dome, v stredovekom hrade a inak zas v supermarkete.

Naše hrady, ktorých máme na Slovensku neúrekom, lákajú každoročne veľmi veľa návštevníkov. Ich kúzlo spočíva v uchovaní pôvodnej stáročnej atmosfére, ktorá nám umožňuje aspoň na chvíľu cestovať v čase. Okrem nádherných kulís, nábytku, obrazov a iných cenností, má každý hrad svoje strašidlo, bielu pani alebo zjavenie, ktoré sa objavuje len v určité obdobie a pre konkrétne dôvody. Aj o nich bude náš album.

Do prvej edície zberateľského 3D albumu Genius loci náš tím v spolupráci s ľuďmi z oblasti kultúrneho dedičstva vybrali nasledujúce hrady: Budatínsky hrad, hrad Strečno, Oravský hrad, Zvolenský hrad/zámok, hrad Fiľakovo, Modrý Kameň, Stará Ľubovňa a Kežmarský hrad. Vitajte v histórii a zažite Genia loci na našich pamiatkach!