Vieme, že zaujať deti niečím výnimočným, je dnes pomerne náročná záležitosť. Rodičia musia preto vymyslieť aktivity, ktoré by deti naozaj zabavili, ale ktoré by mali byť zároveň aj edukatívne. Deti by mali spoznať históriu našej krajiny. Môžeme povedať, že Slovensko je unikátne v množstve hradov na také malé územie. Spraviť si výlet na hrad je veľmi dobrý nápad. Ale treba tomu dodať pridanú hodnotu. História môže byť pre deti občas nezaujímavá, samotný výlet ich preto nemusí až tak baviť.

Album Genius loci je preto skvelým riešením. Maskota Locika si deti už stihli zamilovať, je zvedavý ako ony a navyše sa zaujíma o slovenské hrady. S Locikom a albumom Genius loci preto deti zažijú príjemnú zábavu. Odhalia tajomstvá hradov, vyriešia hádanky a spoznajú zaujímavosti z histórie.

Zberateľské albumy sú stále v móde a deti ich milujú. Výhodou je, že do Albumu Genius loci už nemusíte nič dokupovať. Ako zberateľský predmet slúži obyčajný kamienok, ktorý nájdete po ceste na hrad. Spojte príjemné s užitočným, buďte moderní a bližší svojim deťom, doprajte im na výletoch zážitok navyše. Po rokoch si album otvoria a znova zaspomínajú na to, aký úžasný výlet ste spolu zažili.